Skip to content Skip to footer

Pantone Yılın Rengi ile Yapılabilecek Renk Kombinasyonları

Pantone’nin son keşfi olan Viva Magenta 18-1750’yi farklı renklerle eşleştirerek rengin etkileyiciliğini üst noktaya taşımak mümkün. Bu canlı kırmızı; zümrüt yeşili ve lacivert gibi derin tonların yanı sıra neon renklerle de harika bir uyum yakalar. İşte, yılın rengi ile yapılabilecek bazı kombinasyonlar:

•         Ünlü ev yaşam şirketi Great Jones, Pantone’nin 2023 yılı rengini tek bir renk paletinde kullanmış. Marka, görsel açıdan zengin ve hoş bir görünüm yaratmak için Viva Magenta’yı diğer pembeler ve kırmızılarla eşleştirmiş. Siz de bu fikri ev dekorasyonunda veya tasarım işlerinizde kullanabilirsiniz.

•          Koyu renk tonundaki Viva Magenta’nın tek başına öne çıkmasını sağlamak için bu rengi daha açık tonlarla kombinlemek mümkün. Bu, kontrast etkisi oluşturarak görsel bir hiyerarşi yaratmaya yardımcı olur.

•          Viva Magenta’yı kum beji ve tarçın kahvesi gibi soft toprak tonlarıyla tamamlayabilirsiniz. Böylece ortaya vintage esintili bir renk karması çıkarabilirsiniz.

•          Bu yılki Pantone rengi oldukça canlı. Bu iddialı tonu neon renklerle eşleştirerek iddialı bir renk paleti oluşturmak da mümkün. Viva Magenta’yı parlak neon sarısı ve bej gibi renklerle bir arada kullanarak ortaya son derece enerjik ve cesur görünümler çıkarabilirsiniz.

•          Viva Magenta, monokromatik pembe renklerle de ideal bir uyum yakalar. Çok yönlü bir renk tonu olan karmin kırmızısını soft pembelerle romantik bir hale getirilebilirsiniz.

Siz de yılın Pantone rengi olan Viva Magenta’yı hem günlük stilinizde hem de ev dekorasyonunuzda kullanarak güncel trendlere ayak uydurabilirsiniz. Bu parlak renge ev stilinizde yer vermek istiyorsanız Harmony Floor Parke serisine göz atarak hayalinizdeki Parkeyi hemen seçebilirsiniz.

Adresimiz

Şerifali, İbrahim Hakkı Sk. No:36, 34774 Dudullu Osb
Ümraniye / İstanbul

Sosyal Medyalarımız

*Renkler, ekran rengi/ışığı ve çözünürlüğe bağlı olarak orijinaline göre değişiklik gösterebilir.

Harmony Floor. Tüm Hakkı Saklıdır.