Skip to content Skip to footer

Laminat parkenin sağlığa faydaları nelerdir?

Çoğu insan evlerini kişisel olarak en iyi ve güncel konut dekorasyonu trendleriyle dekore etmeyi tercih ediyor. Evime girdiğimde insanların ne düşünmesini isterim? Konuşma bundan sonra ne olacak? Bir kez daha ziyarete gelmek isterler mi, belki onlar için bir kitap kulübü düzenlerler veya bir ara oyun gecesi için gelirler mi?

Eşsiz ve öne çıkan olmak, evinizin nasıl görünmesi gerektiğini planlarken sahip olduğumuz zihniyettir. Pekala, çözüm burada. Laminat parke, her türlü ev, ofis ve hatta halka açık yerler için en iyi zemin dekoru olarak kabul edilir.

Ana faydalarından bazıları, parke döşeme gibi geleneksel yüzeylere kıyasla çok ucuz ve kolay monte edilmesi ve bir dizi sağlık yararına sahip olmasıdır. Bu yazımızda, laminat parkenin sağlık yararlarını kısaca bahsedeceğiz.

Temiz tutması kolay

Toz ve kir, hastalığa neden olan bakterileri çeker ve dolayısıyla sağlık açısından çok zararlı olabilir. Bunun dışında bazı kişiler ev tozu alerjisinden etkilenmektedir. Toz akarlarının birikmesi, toz mevcudiyeti ile desteklenebilir ve bu nedenle yaşam alanlarını oluştururlar.

Bu, ev tozu alerjisinden etkilenen insanlar için bir sağlık tehlikesidir. Alerjilerin, etkilenen kişiler için çok rahatsız edici olan astıma dönüşebilmesi zararlıdır. Bu durumda laminat parke, temizliğinin kolay olması ve bakımının da oldukça basit olması açısından avantajlıdır.

Laminat parke alerji dostudur. ABC özelliğini (Anti Bacteria Coating) sağlarlar. Bu, zeminde mikropların büyümesini önleyen bir yüzeye sahip olduğu için kullanışlıdır.

Hipoalerjenik

Laminat parke, klor, formaldehit veya ahşap koruyucu gibi alerjiyi tetikleyebilecek maddeler içermez. Bu maddeler, evinizde hijyenik olmayan ve alerjiye neden olabilecek koşullara neden olan toz akarları için yaşam alanı sağlar.

Lamine parkenin tercih edilmesi, mikroplar ve hastalığa neden olan bakteriler için uygun yaşam alanı oluşturan bu tür maddelere sahip olma endişesini ortadan kaldırır. Bu, yeni yürümeye başlayan çocukların kendilerini etkileyebilecek mikropları elleriyle alamadıkları emziren ebeveynler için çok yararlı olabilir.

Daha sonra seçiminizden pişmanlık duymaktan kaçınmak istiyorsanız, tartmayı düşünmeniz gereken birçok faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları sizin için geçerli olmayabilir, ancak belirli türde döşeme malzemeleri seçmenin artıları ve eksileri hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olabilir. 

Bakımı kolay

Döşemenin bakımı, döşeme yüzeyini çizebilecek kum parçacıklarından ve tozdan arındırılmasını gerektirdiğinden önemlidir. Temizlemesi kolaydır, ancak nem tahtaların şişmesine ve hatta kendinden geçmesine neden olabileceğinden kuru tutulması gerektiğini unutmayın.

Lamine parkenin bir diğer avantajı da ucuz olması ve kurulumu için temel beceriler gerektirmesidir, bu öncelikle laminat parkenin en iyi olarak kabul edilmesinin nedenlerinden biridir .

Laminat parkenin montaj işlemi oldukça basittir. Bu faktör, onu uygun maliyetli hale getirir ve fazla endişe duymadan kolayca kullanılabilir.

Adresimiz

Şerifali, İbrahim Hakkı Sk. No:36, 34774 Dudullu Osb
Ümraniye / İstanbul

Sosyal Medyalarımız

*Renkler, ekran rengi/ışığı ve çözünürlüğe bağlı olarak orijinaline göre değişiklik gösterebilir.

Harmony Floor. Tüm Hakkı Saklıdır.